Kurs dla wirtualnej asystentki, a cechy osobowości.

Decydując się na udział w kursie Wirtualna Asystentka & Social Media Ninja zastanów się, czy zawód wirtualnej asystentki to coś, co chcesz robić. „Idealne cechy wirtualnej asystentki to zorganizowana, kreatywna i posiadająca chęć ciągłego rozwoju osobistego.Jeżeli jednak jesteś osobą, która lubi kontakt bezpośredni, rozpraszają cię elementy wystroju w domu lub zza oknem, cenisz sobie stałość i niezmienność twojej pracy, zastanów się, czy to oferta właśnie dla ciebie. Praca w zaciszu swojego domu ma swoje plusy ale i minusy, które musisz wziąć pod uwagę, decydując się na udział w kursie.

Środki publiczne a dofinansowanie kursu

Udział w kursie można całkowicie lub w części sfinansować, ze środków publicznych. CodersTrust deklaruje pomoc w pozyskaniu pożyczki nisko oprocentowanej ze środków budżetu państwa. Można skorzystać także z całkowitego dofinansowania ze środków lokalnego urzędu pracy. Warto dopytać osobiście w placówce, jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać dofinansowanie. Długość oczekiwania na decyzje wynosi do 30 dni. Formalności można załatwić w ciągu jednego tygodnia. Wszystko zależy od urzędnika i relacji panujących w danych urzędzie pracy. Zachęcam do pytania, Zachęcam do pytania, bo pytając nic nie stracisz.

Sposób prowadzenia zajęć

Zajęcia odbywają się na trzech platformach. Spotykamy się na wykładach dwa razy w tygodniu na żywo w platformie zoom. Podczas zajęć udostępniane zostają nam monitory mentorek. Poznajemy dzięki temu wygląd aplikacji i krok po kroku możemy ćwiczyć i wykonywać dane zadania. Mamy także możliwość zadawania pytań na żywo.

Kolejnym programem, z którego dobrodziejstw korzystamy podczas kursu jest slack. Na slacku odbywają się konsultacje, podczas których weryfikujemy swoją wiedzę i umiejętności. Dyskutujemy na temat realizowanych przez nas zadań, problemów i rozterek związanych z początkami pracy na stanowisku wirtualna asystentka.

Ostatnią platformą z której dobrodziejstwa korzystamy to platforma coderstrust, na której udostępniane są nam materiały, dzięki czemu mamy możliwość utrwalania swojej wiedzy w czasie i godzinach, które nam najbardziej odpowiadają.

Wsparcie innych uczestników

Podczas trwania kursu otrzymujemy niezwykłe wsparcie innych uczestników. Wzajemnie dyskutujemy o swoich projektach. Większość uczestniczek to młode mamy w związku z tym mamy podobne problemy. Wspólne cele budują poczucie wspólnoty. Relacje te najprawdopodobniej przetrwają na dłużej.

Wiedza tajemna dostępna podczas kursu.

Dzięki możliwości komunikowania się osobami, które z którymi pracują na stanowisku wirtualna asystentka, możemy . Możemy poznać problemy i poznajemy świat wirtualnych asystentek. Wspólne dyskusje budują naszą wiedzę ekspercką.

Programy, które obsłużysz dzięki kursowi.

Podczas kursu uczestnicy uczennicy uczą się korzystania z narzędzi niezbędnych do realizacji projektów klientów. Poznaliśmy tajniki facebooka, instagrama, likedlina oraz WordPressa, trello, asany i innych programów.

Zalety korzystania z kursu Wirtualna asystentka i Social Media ninja

Kurs odbywa się zdalnie, dzięki czemu uczestnik może wizualizować sobie pracę zdalną. Dzięki wiedzy eksperckiej mentorek każdy kursant ma możliwość poznania ciekawostek i usprawnień, które będzie mógł wprowadzić w swojej pracy. Na każdym etapie kursu istnieje możliwość zadawania pytań, dzięki czemu rozwija się nasza wiedza. Po każdym bloku pojawiają się zadania. Wraz z kolejnymi tygodniami kursant czuje się pewniej na rynku wirtualnych asystentów.

Agnieszka Kowalska WWW.pracownikzpasja.pl